معافیت مالیاتی آستان قدس رضوی ، آستان مقدس حضرت امام خمینی و پارک پردیس

فهرست موضوعات مطرح در این مطلب
معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی آستان قدس رضوی ، آستان مقدس حضرت امام خمینی و پارک پردیس

در این مطلب به معافیت های مالیاتی فوق و تعدادی از معافیت های مالیاتی مرتبط می پردازیم.

معافیت مالیاتی آستان قدس رضوی

معافیت مالیاتی آستان قدس رضوی و شرکت‌ها و موسسات وابسته

شماره : ۲۰۰/۹۵/۸۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶

در خصوص معافیت مالیاتی آستان قدس و شرکت‌ها و موسسات وابسته نظر همان است که قبلا گفته شده ، نظر مبارک امام راحل نیز بر همین نهج بوده که درآمدهای آستان و شرکت‌ها و موسسات وابسته از پرداخت هرگونه مالیات معاف می باشند.

البته این حکم شامل مالیات های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده نمی باشد لاکن چون فعالیت های اقتصادی باید شفاف و رقابت پذیر باشد توصیه می‌شود که مالیات شرکت‌ها و موسسات برابر مقررات محاسبه و پرداخت و به صورت جمعی خرجی عیناً به آستان برگشت داده شود.
این مطلب به مسئولان ذیربط نیز ابلاغ شود تا در تصمیمات و اقدامات خود این امر را لحاظ نمایند.

معافیت مالیاتی آستان مقدس حضرت امام خمینی (ره)

مقررات مربوط به ماده ۲ قانون مالیاتهای مستقیم

معافیت آستان مقدس حضرت امام (ره)

شماره : ۸۲/۶۳۳-۲۱۱/م
تاریخ : ۱۳۸۵/۹/۲۸

در اجرای مفاد نامه شماره ۳۱۲۰-۱/م مورخ ۱۳۸۵/۹/۱ دفتر مقام معظم رهبری و در راستای تبصره ۳ ماده ۲ قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحیه های بعدی آن تصریح و تأکید می‌گردد :

 آستان مقدس حضرت امام خمینی ، شرکت‌ها و موسسات تابعه آن کماکان به شرح بخشنامه شماره ۱۰۸۷/۵۸۸۲-۳۰/۴ مورخ ۱۳۷۸/۲/۲۰ از پرداخت هرگونه مالیات معاف خواهند بود.

بدیهی است مفاد این بخشنامه ناظر بر معافیت از پرداخت هرگونه عوارض مالیات حقوق کارکنان و مالیات های تکلیفی که آستان و شرکت‌ها و موسسات تابعه حسب مقررات مکلف به کسر و ایصال آنها هستند نخواهد بود.

حتما بخوانید  توضیحات مربوط به ماده 53 قانون مالیات های مستقیم
لغو معافیت مالیاتی بنیاد های تعاون نیرو های مسلح

ابلاغ رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص معافیت نهادها و بنیادها

شماره : ۲۱۰/۴۵۷۸۸
تاریخ : ۱۳۸۷/۵/۱۴

به پیوست تصویر رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری موضوع دادنامه شماره ۲۰۱ مورخ ۱۳۸۵/۴/۴ مبنی بر اینکه “بخشنامه شماره ۳۸۳۸/۳۸۳۷۳-۲۱۱ مورخ ۱۳۸۲/۷/۱۶سازمان امور مالیاتی کشور که به موجب آن معافیت‌ مالیاتی کلیه بنیادهای تعاون نیروهای مسلح ملغی اعلام گردیده مغایرتی با قانون ندارد و خارج از حدود اختیارات قانونی مربوط نمی باشد” جهت اطلاع و بهره برداری ارسال می گردد.

معافیت مالیاتی آستان قدس رضوی

نهاد های دارای مجوز معافیت از طرف امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری

ابلاغ اسامی بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی موضوع بند ۴ الحاقی به ماده ۲ قانون مالیات های مستقیم

شماره : ۲۳۰/۹۶/۱۴۵

تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۲۱

نظر به اینکه بر اساس بند ۴ الحاقی به ماده ۲ قانون مالیات‌های مستقیم به موجب بند یک قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۱۳۹۴/۴/۳۱ بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی دارای مجوز معافیت از طرف حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری از شمول پرداخت مالیات های موضوع قانون مالیات های مستقیم خارج گردیده اند به پیوست تصویر نامه شماره ۱/۳۳۳۰۶ مورخ ۱۳۹۶/۹/۲۱ دفتر مقام معظم رهبری به شرح زیر جهت اطلاع و اقدام ارسال می گردد:

اسامی بنیاد ها و نهادهایی که بر اساس نظر مقام معظم رهبری مشمول بند مذکور بوده و تحت نظارت این دفتر فعالیت می نمایند به شرح ذیل جهت ابلاغ به سازمان امور مالیاتی و مراجع ذیربط برای رعایت مفاد قانون درباره آنها ایفاد می گردد و بدیهی است تبصره های ماده ۲ قانون در خصوص این بنیادها و نهادها و تکالیف آنها در مورد پرداخت مالیات های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده همچنان مجری خواهد بود.

حتما بخوانید  نحله در شرع و قانون

۱- بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی

۲- کمیته امداد امام خمینی(ره)

۳-سازمان تبلیغات اسلامی

۴- دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

۵- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

۶- بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

۷- ستاد اجرایی فرمان امام(ره)

۸- مرکز خدمات حوزه های علمیه

۹- موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی

۱۰- جامعه المصطفی(ص) العالمیه

معافیت مالیاتی پارک پردیس

تعلق معافیت مالیاتی به فعالیتهای پارک پردیس

شماره : ۲۳۰/۹۷/۱۵۴
تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۱۶

پیوسته نظر اکثریت اعضای شورای عالی مالیاتی موضوع صورتجلسه شماره ۳۶-۲۰۱ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۶ در اجرای بند ۳ ماده ۲۵۵ قانون مالیات‌های مستقیم در ارتباط با پارک فناوری پردیس که به تنفیذ رئیس کل محترم سازمان امور مالیاتی کشور رسیده جهت اطلاع و اجرا ابلاغ می گردد.

موسس پارک فناوری پردیس به موجب اساسنامه آن نهاد ریاست جمهوری باشد و در سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور نزد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان واحد عملیاتی دستگاههای اجرایی تعریف شده است.
همچنین دارای ردیف جداگانه در قانون بودجه کل کشور برای اعتبارات هزینه‌ای اختصاصی و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ذیل اعتبارات معاونت علمی و فناوری رییس جمهور می‌باشد.

به عبارتی بودجه آن توسط دولت تامین می‌شود و کلیه درآمدهای آن به حساب خزانه واریز می گردد بنابراین پارک یاد شده در عداد مشمولین ماده ۲ قانون مالیات های مستقیم می باشد.

0/5 (0 Reviews)
مشاوره مالیاتی فراز تکس
مشاوره مالیاتی فراز تکس

جهت ارائه خدمات بهتر و هزینه ی کمتر برای مودیان مالیاتی ، مشاوره مالیاتی آنلاین و ارتباط تلفنی رایگان در نظر گرفته ایم تا از این طریق پاسخگوی بسیاری از سوالات و مشکلات شما باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 8 =

تقسیم ارث زوجه
مقالات
faraztax team

تقسیم ارث زوجه

تقسیم ارث زوجه به چه صورت است؟ یکی از سوالات متداول نحوه تقسیم ارث زن است در این مطلب فروض مختلف تقسیم ارث همسر (منظور

ادامه مطلب
09122042250